Brno: Sobotní vítězství Antonina Herbecka na mokré trati

Vítězství v sobotním brněnském závodě ESET SPRINT ve třídě +2.000 vybojoval jezdec týmu Rock Media Antonin Herbeck s vozem Pagani Zonda.

Herbeck zvítězil s devítivteřinovým náskokem před jezdcem týmu ARC Motorsport Miroslavem Konopkou (Saleen S7R) a Dennisem Waszkem (Ferrari F430/Flex Motorsport).

Body za čtvrté místo bral jezdec týmu K&K Racing Marcel Kusín, za kterým se ve výsledkové listině seřadili Piotr Krawczyk (Premium Motorsport), Patrik Tkáč (MenX), Petr Vacík (Flex Motorsport) a osmičku nejrychlejších jezdců uzavřel Jozef Jakubík z týmu Menx.
 
Antonin Herbeck k průběhu závodu dodává: „Závod se jel na pomalu usychající trati na mokrých pneumatikách a hned v první zatáčce mě předjela tři auta. Jel jsem zpočátku raději opatrněji a trať si osahával kde klouže a kde naopak auto drží. Pak jsem už musel přidat a v průběhu tří kol jsem se probojoval na první místo. Zdá se, že naše mokré nastavení vozu bylo mnohem lepší než konkurence, protože jsem pak dokázal jet o tři vteřiny rychleji na kolo než Miro a ten to na vodě hodně umí.”
 
Ve třídě -3.500 zvítězil Samuel Sládečka před Robertem Šenkýřem (oba Šenkýř Motorsport) a jezdcem týmu Duck Racing Danielem Skalickým.