Na Slovakiaringu vybojoval tým Rock Media třetí místo

Ve velké konkurenci nejlepších jezdců z Čech, Slovenska, Rakouska a Polska se podařilo Antoninu Herbeckovi a týmu Rock Media vybojovat cenné třetí místo.

Nový okruh Slovakiaring je pouze 50 km od Bratislavy a to se také promítá do vysoké návštěvnosti. Oba víkendové dny bylo na tribunách plno. Když se k tomu přidá vysoce kontroverzní retardér z pneumatik na jedné z rychlých rovinek okruhu, je o vzrušení postaráno.

První sprint dopadl pro tým Rock Media s vozem Pagani Zonda nečekaně dobře, když Antonin Herbeck dojel na 3. místě za místními jezdci Štefanem Rosinou a Miro Konopkou. Na řadě byl vytrvalostní závod, do kterého nastupoval tým Rock Media ve složení Tomáš Liedl (SK) a Antonin Herbeck. Po padesáti minutách jízdy na 1. místě bylo dobojováno - rychlý pravotočivý okruh představoval obrovskou zátěž pro levé přední zavěšení vozu a výsledkem bylo prasklé horní rameno. Závod pak vyhrála slovenská posádka Tkáč/Studenič.

Nedělní sprint byl po pár kolech přerušen pro řetězovou havárii v již zmiňovaném retardéru, kde do sebe díky mraku prachu přes který nebylo vidět postupně ve vysoké rychlosti narazily čtyři vozy. Závod musel být přerušen a po více než hodině odstartován za safety carem. Do konce zbývala jen dvě kola a Pagani Zonda tak zůstala na šesté pozici, kterou vybojovala v kvalifikaci. Víkend shrnuje Antonin Herbeck: „Bohužel se nám nepodařilo nastavit auto tak, abychom s ním mohli být spokojeni. Kombinace rychlých zatáček a šikan destabilizovala přední vedení kol našeho vozu a příliš jsme zatěžovali levé přední kolo a zavěšení vozu. Prasklé rameno znamená návrat k rýsovacímu prknu a redesign svárů, aby se nám už nic podobného nestalo. Z výsledku jsme trochu zklamaní, očekávali jsme více, ale je nutné říci, že na Slovakiaringu byla prozatím největší konkurence. Určitě nás to požene k dalšímu zlepšování jak techniky, tak jezdců.”