Ve vytrvalostním závodě v Brně zvítězil Jakubík s Vorbou, Rock Media třetí

V předposledním závodě ESET ENDURANCE zvítězila posádka týmu MenX Lubomír Jakubík s Michaelem Vorbou, kteří se svým Ferrari 458 Italia zvítězili před svými týmovými kolegy Patrikem Tkáčem a Andrejem Studeničem. V cíli závodu dělilo tyto dvě posádky 5,11 vteřiny.

Body za třetí místo brala posádka týmu Rock Media, Antonín Herbeck s Tomášem Liedlem, kteří s vozem Pagani Zonda ztratili na vítěznou posádku 19,4 vteřiny. Antonin Herbeck vysvětluje, kde tým ztratil šanci na první místo: „Tomáš Liedl mi auto po hodině předával na prvním místě s náskokem 1:40 minuty. Ten se však po výjezdu z boxů ztenčil na 20 vteřin. Věděl jsem, že musím zajížet velmi rychlá kola abych náskok udržel před Michalem Vorbou a ve třetím kole jsem příliš zatlačil a dostal hodiny. Tím jsme ztratili dalších 25 vteřin. Pak to byl souboj s Andrejem Studeničem, který mne pomalu ale jistě dojížděl a nakonec předjel. Víme, kde můžeme v boxech zrychlit - hlavně při tankování paliva, takže by se tato situace neměla opakovat.”

Ve třídě -3.500 ccm se opakovalo pořadí z posledního závodu na Slovakia Ringu, tedy vítězství vybojovala posádka týmu Duck Racing Daniel Skalický a Lumír Firla, před dvojicí týmu K&K Racing Válek Autosport Marcelem Kusínem a Petrem Válkem (oba BMW M3).  Na pódium pro trojici nejlepších vystoupali také Milan Valášek se Zbyňkem Buchtou (Ginetta G50/Racing ADS Team).
 
Třídu -2.000 ccm vyhrálo polské duo Piotr Janiak/Maciej Plucinski s vozem Renault Clio (Basenhurt A&T), před posádkou týmu KT Motosrport Petrem Mandelíkem a Petrem Levíčkem (Lotus Exige).
 
Z vítězství v DIVIZI 5 se radovala posádka Maciej Marcinkiewicz/Adam Muzyczuk (IZOPANEL Racing), která zvítězila před dvojicí Willy Gruber/ Piotr Bednarek z týmu Geus Racing.
 
Autorství nejrychlejšího závodního kola 2:01.749 si připsala vítězná posádka Lubomír Jakubík s Michaelem Vorbou.
 
ESET ENDURANCE má na programu již jen poslední, dvojnásobně bodovaný, čtyřhodinový závod. Ten se uskuteční v sobotu 19. října na Slovakia Ringu.